ҚалыптастыруОрта білім және мектеп

Әдебиетке сыныптан тыс іс-шаралар. Әдебиетке Сценарий тыс іс-шаралар

Сыныптан тыс іс-шаралар әдебиет - мұғалімдердің қолында қуатты құрал болып табылады. мұғалімдер мен балалардың бірлескен іс-шаралар ықпал ететін жеке дамуы студенттер. Орыс әдебиетінің сыныптан тыс іс-шаралар тақырып бойынша студенттің базалық білімі ашады, сонымен қатар, ол дамытуға көмектеседі, әлеуметтендіру ғана емес, сыпайылық сезімін күшейтеді. Әдебиеті пәнінің мұғалімі, сыныптан тыс оқу-тәрбие процесін қадағалау, студенттер ғана мәтінге қарағанда Кітап әлеміндегі көп нәрсе көруге табиғи қабілетін жақсартады. Сабақтан тыс іс-шаралар студенттерге әдебиет үшін эстетикалық дәмі үйрету, бұл олардың адамзат тәрбиелеп және моральдық мұраттарына үлгісін көрсетеді.

Сіз не назар аудару керек?

әдебиет үшін оқудан тыс іс-шараларды әзірлеу, оны жүзеге асыру әдістері мен нысандарын таңдау басталады. Мұғалім бүгінгі балалардың ең басты сабақтарында отыруға құлықсыз екенін әрдайым есте сақтаған жөн. сыныптарын өткізу үшін балалар арасында үлкен қызығушылық тудырады материалды таңдау керек. әңгіме түрінде жақсы орыс әдебиеті бойынша сыныптан тыс іс-шаралар жүзеге асыру. Өте жақсы жарамды және студенттер өз білімдерін көрсете алатын болады, онда викториналар.

алдын ала болдырмау үшін жақсы балалар іс-шаралар өткізу туралы. Сіз тапсырмаларын-тарату алдын ала алады және ең белсенді студенттер өтемақы күтеміз сізге хабарлауға.

әдебиетке Сценарий сабақтан тыс іс-шаралар. «Нашар компаниясын» жұмыс

оқиғаларды бағытталған:

  1. барлық таңбалардың суреттер, олардың қалыптасу принциптерін шолу.
  2. балаларға мәтінді оқып талдау, мәнерлеп оқу, қабілетін тәлім, сұлулық сезімді тәрбиелеу, адамгершілік пен құндылықтарды ажырата маңызды мазмұнды бөлектеңіз.
  3. Орыс әдебиеті маңызы туралы білім оң көзқарасын қалыптастыру.

Күтілетін нәтижелер:

  • мәтін және оның мазмұнын білу;
  • оқу қабылдау және талдау;
  • тақырыпты бөлектеу қабілеті, мәтіннің идея;
  • Жұмыстың және проблемалы бөлектеңіз аспектілерін анықтау;
  • Батыры іс-әрекеттерін бағалау қабілеті.

Сабақтың бірінші кезеңі

мұғалім студенттерді, мақсаттары туралы келіссөздер, міндеттері, іс-шараның тақырыптар құптайды. төмендегідей Бұл оқытушылар болуы мүмкін:

«Сәлем жігіттер. дайвинг, сіз құны нәрсе таба аласыз онда мұхит - Көптеген адамдар әдебиеті әлемдік екенін білеміз. Ал әрбір жазушы әдебиет тарихында жасауға тырысады бірегей, бірақ өте маңызды нәрсе. Бүгін біз осы ұлы Владимир Galaktionovich Короленко ретінде жазушы, мен оның жұмысы туралы айтуға болады «нашар компаниясын».

Мақсаты - жанашырлық үшін сезімтал жүрек - өмірдегі ең сыйлық тануға қабілетті болуы. негізгі мақсаты әңгіме бастап кейіпкер мен оқыту мораль жүрегінде өзгерістер түсіну болып табылады.

Әдебиет үшін сыныптан тыс белсенділігі ғана емес ақпараттық болуы, сонымен қатар әрбір шоу қайырымдылық пен ізгілік үйретеді.

Іс-шараның тақырыбы «folksy балалар Marusia және Valek оның Ұлы қала судьясы Vasey бауырластығы». табылады өмірінің түрлі жағдайларында балалар мінез-құлық енгізуі зерттеуге алады.

Сабақтың екінші кезеңі

мұғалім үйде оқып берген мәтін білімдерін тексереді. Бұл әрекетті орындау үшін, барлық балалар екі топқа бөлініп тиіс. мұғалім екі қарапайым сұрақтар қояды.

Бірінші команда үшін:

  1. Қалай Valek бірінші отырысында Васи бұрын пайда? (Ол бұйра шаш бар арық, лас киім болды).
  2. ұқсастықтар Maroussi және Sony қандай? (Олар жас және әдемі құрдас, екеуі де, және олардың күлкі қоңыраудың қоңыраудың сияқты болды).

Екінші команданың үшін:

  1. авторы Marusyu сипаттайды ретінде? (Жақсы аққұба ұзын шашты, лас тұлға және ескі көйлек-мен төрт жылдық қыз, бірақ көз қорқақ).
  2. Ол Боб көрінгенімен? (Көңілді сипаты бар Boy, ақжарқындығын, достық, мейірімді, сондай-ақ киінген, симпатикалық).

балалар сұрақтарға жауап береді қатысушыларды таңдалған.

Келесі, мұғалім: «Көп жыл бұрын орын алған әңгіме пайда оқиғалар. Бірақ, егер автор болашақта бізге қарап. Короленко достасуға қабілетін, адалдық, жанашырлық, сенім, отбасылық қарым-қатынас, жанашырлық, берілгендік сияқты, жиырма бірінші ғасырдың мұндай міндеттерді ашылды. « мұғалім авторы фактілер негізінде жұмыс жазуға болатын уақытта өтті нақты іс-шаралар ұсынуға тиіс.

Сабақтың үшінші кезеңі

әңгіме негізгі мәселелерін талқылау.

мұғалім бірінші сұраққа студент сұрайды: «Боб өзінің жаңа досы Valek ұрлау болды, бұл шын мәнінде жауап қалай?»

Оқушы бір: «Valek өндірілген азық-түлік ұрлау Васи ең үздік әсер емес екенін жаңалықтар. Ол жүрегінде ауыр Шөгінділер болды, бірақ ол өзінің досы кінәлі жоқ. Вася, содан кейін, өйткені тамақ аш Maroussi үшін қажетті деп табылған. «

Мұғалім: «достар арасындағы қарым-қатынас туралы ұрлық жаңалықтар ма?»

екінші оқушысы, «жаңалықтар жігіттер арасындағы достық теріс салдарын әкелді жоқ. Джон, керісінше, оның достары үшін мейірімді болуға, ол жанашырлық сезімін болды. «

Мұғалім: «Қандай кішкентай ауру кезінде қуантты қыз үшін Вася Maruse берді?»

Оқушы үш: «Боб қыз өте риза болды әпкесі, бір қуыршақ берді.»

ұстаздан бүкіл сыныпқа сұрақ: «Балалар, бұл Valek тағамды ұрлаған айналысатын қандай болса жаман саналады?»

баланы қалайды Әр өз көзқарасын білдіре алады.

Сабақтың төртінші кезеңі

бортында Оқушылар екі бағандармен пластинасын жасалады. тас байланысты барлық сезімін жазу тауар позициясына «Сұр Тас» бойынша бірінші бағанында. жақсы адамның қасиеттері мүмкіндігінше жазуға «Sense жүрек» атты екінші бағанда.

Бірінші бағанда жігіттер осы сезімін, мейірімсіздік, жек, ашуын, қаттылығын, алдау жаза аласыз. Ол сондай-ақ ұрлық, сатқындық, алдау және шеттетіп қамтуы мүмкін.

Мұғалім дұрыс жауап үшін студенттерді мақтау, және кестенің екінші бағанда толтыру ұсынады.

қарапайымдылық, адалдық, төзімділік, адалдық, шынайы достық: Балалар баған «Sense жүрегінде» осындай адам қасиеттерін жазу деген қорытындыға келуге болады. Мұнда Сіз жанашырлық, мейірім, махаббат, нежность қосуға болады.

табақшаларды толтыру «сұр тас» әділетсіздік пен әлемдегі адамдардың қатыгездік бейнесі екенін көрсетеді. А «Sense жүрек» адамзаттың терең адамгершілік сезімдері жайлы сөйлейді.

Әдебиет үшін сыныптан тыс іс-шаралар аяқталған кезде, мұғалім әрбір студент сабақтың өзіңе жеткізілді деп түсіндіреді.

сабақтан тыс қызметін талдау әдебиет үшін

Мұғалім: нашар компаниясын «Бүгін ұлы орыс жазушысы Владимир Короленко тарихы қаралды» «. Сабақ барысында кейіпкерлердің және олардың мінез-суреттерді талдау жасалды. Сіз нұсқаулық және жоғары моральдық деп әңгіме туралы айтуға болады? «

Студент: «ол әлеуметтік мәртебесі жоқ жолмен адамның ішкі өзегін әсер етуі керек қандай анық түсінік береді ретінде әңгіме, шынымен үйренерлік.»

Тағы бір студент: «достық бағалаймыз және нағыз достар тануға үйрену жұмыс.»

Мұғалім: «Шынында да, бұл жұмыс өмір шынайы мәні түсіну, әр бала мен ересек үшін оқып тұр. Назарларыңызға барлық рахмет. Әдебиет сабағы аяқталды. «

қорытындылау,

әдебиет тыс іс-шаралар ұсынылған сценарий индикативтік болып табылады. оның негізінде әрбір мұғалім өз бірегей жоспарын жасауға болады. Тым көп білім, әдебиет береді. 5 сынып - балалар өз ұстанымын қорғауға, өз пікірлерін білдіруге үйрену уақыты болып табылады. Теңшелетін сабақ - студенттердің білімін анықтау үшін ең жақсы жолы.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 kk.birmiss.com. Theme powered by WordPress.